Anmälda lag

Nedan ses aktuell lista med redan anmälda lag. Ej ännu bekräftade anmälningar syns inte i listan.
Obs! Startordningen lottas senare.

#LagSpelare
1Lag Låg
Sebastian Kuusisto Larsson BK Nobel
Klas Thunberg BK Nobel
Jouko Kuusisto BK Trix
2Rörtema
Mikael Dahlström City Club
Magnus Andersson Team Linköping
Niclas Kämpe Team Linköping
3Fiddes Filurer
Mikael Jansson BK Atom
Weine Ohlson BK Atom
Kenneth Lindberg AIK
4PA:s Proshop
Peter Almqvist Kaskad
Niclas Lindholm BK Glam
Lars Lindbäck Kaskad
5No Name
Tarja Karlsson BS Kulorna
Virpi Forsebrink BS Kulorna
Kennet Näs BK Kasi
6TheSilentStrikers
Mattias Ohlsson Team Pergamon BC
Peter Hellström Team Clan BK
Ian Robinson AIK
7Team KIF
Daniel Persson-Blomqvist Karlslunds IF
Humlan Hummelgren Karlslunds IF
Selcuk Nor Karlslunds IF
Henrik Axelsson Karlslunds IF
Claes Rasmusson Karlslunds IF
8Bk Bubblan
Jesper Larsen Team Pergamon Bc
Adam Andersson Team Pergamon Bc
Robert Lindberg Bk Glam
9Team Messenger
Alexander Larsson Team Mariestad BK
Erik Ahlstrand Team Mariestad BK
Martin Forsell Team Mariestad BK
10Wakey Wakey, Rise and Shine
Pajo Vujic LC17 BK
Åsa Söderberg Andersson LC17 BK
Gittan Ericsson LC17 BK
11RC Light
Göran Axarp King Cobra BK
Hanna Axarp Kabare BS
Yvonne Axarp BK Atom
12Vingåker
Magnus Johansson Vingåkers BK
Tomas Karlsson Vingåkers BK
Juhani Larsson Vingåkers BK
Marcus Eriksson Vingåkers BK
Rikard Asp Vingåkers BK
Stefan Eriksson Vingåkers BK
13Kumla Rollers
Vesa Rontti BK Loket
David Rendius BK Glam
Robert Galistel Pliggen
Jonny Nilsmats BK Friends
14Mera skruv
Roger Jonsson Team Baltzar
Tobias Karlsson Tenpin
Niklas Karlsson Team Baltzar
15Team Gummihand
Andreas Adolfsson BK Källar’n
Niclas Schölin BK Källar’n
Pär Johansson BK Källar’n
16Kluck
Viktor Kyrk BK Kyrk
Daniel Arvidsson Marbodal
Patrik Verdier Faik
17WAX
Patrick Wetterberg BK Glam
Lars Axberg BK Glam
Ove Jacobsson BK Glam
18Kusinerna
Martin Karlsson BK Oden Falköping
Kenneth Ådefjäll Trollhättan Dolphins
Christian Ådefjäll Vendelsö BK
19Arkiv X
Markus Johansson Wåxnäs bc
Bengt Bäcklund Wåxnäs bc
Jimmy Lillemo Wåxnäs bc
20Mr. Rickard Thelander
Filip Thelander Sundbyberg
Markus Jansson BK Jösse
Rickard Thelander Sundbyberg
Filip Wilhelmsson Kaskad
21Team PowerPuffPojkarna
Robin Johansen Lunds BK Mamba
Alexander Martinsson Lunds BK Mamba
Marcus Eriksson Lunds BK Mamba
22Familjen Frågetecken
Tomas Kahlbäck BK Pliggen
Stig-Erik Kahlbäck BK Pliggen
Martin Kahlbäck BK Pliggen
Therese Nordmark BK Pliggen
23Team Anonymous
Annelie Axberg BK Merci
Ulrika Appelqvist BK Merci
Lisa Nordström Green BK Merci
Johan Rasmusson BK Glam
24Mer power bara
Sebastian Cronholm Bwk Ankaret
Olle Fredriksson Bwk Ankaret
Kim Nyman Bwk ankaret
25Team Golfer´s
Håkan Fridlund BK Nobel
Torgny Sundkvist BK Nobel
Lennart Nyman BK Nobel
26Abzolut Kristianstad
Matilda Ahlberg BK Söder
Katarina Norlin BK Söder
Josefin Allsten BK Söder
27Lucky Loosers
Lars-Åke Hägglund BK Solid
Jörgen Andersson BK Solid
Lars-Göran Gardell BK Glam
Robert Thors BK Solid
28Banana Club
Magnus Andersson Lunds BK Mamba
Alexander Rosendahl Kulladal BS
29Super Bananerna
Tobias Johnson Bowino
Jonas Möller Lunds BK Mamba
30Löfgrens Elinstallation
Alexandaer Jöbo BK Glam
Billy Rosendahl BK Glam
Patrik Post BK Glam
Martin Bergback BK Glam
31Strike som Strike
Robin Hultsten Team Linköping BC
Patrik Franzén Team Linköping BC
Gustav Ekholm Team Linköping BC
32Rumpmasarna
Niklas Awen BK Granen
Roger Ståhl BK Granen
Andreas Grönstrand BK Plus
Kjell-Ove Hollstenius BK Granen
33Team Eklund
Kristoffer R Svensson IKW Köping
Carl Eklund IKW Köping
Tony Eklund IKW Köping
34Team SåS
Anthon Alexandersson Örgryte IS BF
Hampus Nilsson Örgryte IS BF
Robin Skans Örgryte IS BF
Viktor Albihn Örgryte IS BF
35Girlpower
Emelie Tiveljung BK Merci
Janina Lindberg BK Merci
Celine Larsen BK Merci
36Nu vet jag vart jag ska stå
Sören Arnoldsson BK Källar’n
Niklas Filmby BK Källar’n
Anders Augustinsson BK Källar’n
Björn Ogenklev BK Källar’n
Kenneth Peterson BK Källar’n
37Team tokig
Patrik Hillborg M-P
Jesper Ekstedt AIK
Anton Gehlin AIK
38Team Focus
Ronny Rylander Djurgården
Susann Tolppola Djurgården
Christer Hodell Djurgården
39Team Focus 2
Timo Nappari Djurgården
David Svedberg Djurgården
Helen Eklund Djurgården
40CITY CLUB LINKÖPING
Bo Johnsson City Club
Roger Gustavsson City Club
Anders Schultz City Club
41Team Positiv
Matti Maaranen BK Nobel
Håkan Moberg BK Nobel
Desiree Andersson BS Kulorna
Jan Nilsson BK Nobel
42Lill-tottan och han
Agneta Halttunen BK Strike
Rasmus Edvall IS Göta
Emma Halttunen Spader dam
Teuvo Halttunen Team SGK
43Jössehäringer
Mattias Jansson BK Jösse
Mattias Nilsson BK Jösse
Raymond Jansson BK Jösse
44BBKs pågar
André Klingheden Bulltofta BK
Robin Persson Bulltofta BK
Martin Ek Bulltofta BK